Ким зможуть працювати випускники спеціальності «Соціальна робота»

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниКим зможуть працювати випускники спеціальності «Соціальна робота»

Суспільні катаклізми, нестабільна економічна ситуація, руйнування звичного ціннісного поля важко впливають на людину, провокуючи в неї відторгнення від суспільства, викликане внутрішнім психологічним налаштуванням або ж зовнішніми причинами (втрата житла, звільнення з роботи, вимушене переселення, смерть батьків і т.д.) . Саме в подібних ситуаціях актуалізується значення соціальної роботи як професійної діяльності, і головне завдання – допомогти людині вийти з кризового стану та адаптуватися до реалій суспільного життя. Чоловіки, жінки, дорослі, діти, особи похилого віку – всім в якийсь момент може знадобитися допомога, яку потрібно надати своєчасно і кваліфіковано.

Соціальні служби та проекти: чим займається соціальний працівник.

Українське суспільство не відноситься до категорії стабільно функціонуючої системи, а характеризується досить великою кількістю відхилень і наявністю людей, які потребують допомоги. Перша і головна категорія – діти, виховання і розвиток яких завжди вимагає професійної корекції. Однак існує і багато інших – самотні пенсіонери, ветерани, інваліди люди з важкими формами залежності або просто люди, що потрапили в кризову ситуацію.

В Україні представник професії «соціальна робота» в основному працює в дитячих дошкільних навчальних закладах (соціальний педагог) або в соціальних службах (допомога малозабезпеченим або неблагополучним сім’ям, проблемним дітям, ветеранам і т.д.) Завдання фахівця – щоб всі супровідні документи, що стосуються тієї чи іншої категорії населення, стали доступні людині, яка звернулася за допомогою до соціальних служб. Коли йде звернення до фахівця, то в першу чергу потрібно отримати розуміння, що тобі належить згідно із законом і наскільки можна розраховувати на отримання допомоги від держави.

Також соціальні працівники займаються консультаціями з приводу пільг і соціальної підтримки, проводять тренінги або працюють в рамках різних проектів (наприклад «Стоп насильству в сім’ї!») в якості консультантів або творців соціальної реклами. Також на їхні плечі лягає реалізація різних соціальних програм щодо протидії деструктивним явищам в молодіжному середовищі та взагалі в державі.

Відповідаючи на питання: «Де може працювати соціальний працівник?», можна коротко резюмувати наступне – в різних соціальних центрах та організаціях, що займаються в першу чергу психологічними і соціальними потребами населення.

Співчуття або професіоналізм? Якою має бути особистість фахівця з соціальної роботи.

Робота з людьми – нелегкий труд, особливо якщо людина є проблемною, і рішення його труднощів є найважчим завданням, як в socialniy rabotnik1психологічному, так і у функціональному плані. Потрібно бути не лише професіоналом своєї справи, а й володіти відповідними людськими якостями.

В першу чергу соціальному працівнику треба любити людей. Якщо у вас в принципі немає любові до людства, то в соціальну сферу взагалі не варто йти працювати.

Що стосується професійних якостей, то тут залежить від профілю соціальної роботи, яка може мати взаємозв’язок із юриспруденцією, дитячою педагогікою, медициною і т.д. Для роботи в правовій сфері важлива наявність системного мислення, педагогічній – навичок самоорганізації і тайм-менеджменту, медичній – наявність емпатії (активного співпереживання) і активного слухання.

Всі перераховані вище навички є важливими для всіх областей соціальної роботи як професійної діяльності, однак велику роль тут відіграє специфіка роботи – із паперами або з людьми. Якщо фахівець більшу частину робочого часу проводить в спілкуванні з людьми, то на перший план виходить емпатія або здатність розділяти переживання іншої людини.

Однак тут варто чітко розмежовувати емпатію і співчуття, адже часто в соціальну сферу йдуть працювати люди, які мають власні проблеми і таким чином реалізовуються в інших (якщо я колись щось недоотримав, то допоможу іншим). У подібному випадку фахівець із соціальної роботи не може виставити свої психологічні кордони, і постійно дозволяє іншим себе використовувати, або навпаки самому проникати до особистісного поля іншої людини. Бувають випадки, коли співробітник соціальної служби починає жити проблемами інших, що призводить до руйнування сім’ї та особистісного простору. Людина, яка вступає на спеціальність «Соціальна робота», повинна розуміти, що необов’язково позбавлятися від всіх проблем минулого саме під час навчання (це можна зробити і потім), проте варто усвідомлювати чіткість кордонів і відчувати, що можна зробити, а чого не можна. Дуже важливо розуміти, що фактор співчуття і фактор емпатії є не одним і тим же, і ставитися до всіх ситуацій варто, перш за все, з професійної точки зору.

Перспективи розвитку професії соціального працівника.

socialniy rabotnik4В Україні професія має велику популярність, проте, на відміну від багатьох інших країн, не має відповідного розвитку. Наприклад, в Ізраїлі на прийомі у лікаря повинен бути присутнім соціальний працівник або психолог, особливо коли мова йде про лікарів, які працюють з кризовими станами людини. Якщо пацієнт побував в зоні екстремальних ситуацій або має роботу, пов’язану їх важким психологічним станом, фахівець із соціальної роботи повинен супроводжувати пацієнта навіть у кабінеті лікаря.

У комплексному лікуванні людини кожен займається своїм сегментом діяльності – психолог лікує травму, лікар працює виключно з захворюваністю, реабілітолог (ерготерапевт) займається фізичними травмами. Соціальний працівник відстежує, щоб клієнт отримав весь комплект послуг, необхідних для його відновлення і соціальної адаптації – лікування, а також фінансову та моральну підтримку з боку держави або благодійних організацій. По суті соціальний працівник – особа, яка пов’язує між собою всі ланки – лікаря, психолога, фізіотерапевта, соціальні служби і т.д. Якщо брати динаміку розвитку спеціальності та її образ в майбутньому, то специфіка роботи буде мати на увазі контроль міжгалузевої взаємодії в процесі надання допомоги людині.

Українське суспільство підходить до розуміння необхідності формування робочих груп, куди повинні входити: лікар, психолог, фізіотерапевт, священик, соціальний працівник тобто мова йде про бригаду фахівців і загальних тенденцій розвитку, як медицини, так і соціальної сфери в контексті мультидисциплінарних команд.

Прикладна спеціальність: «Соціальна робота» в коледжі КІБІТ.

В економіко-технологічному коледжі Київського інституту бізнесу та технологій працюють виключно викладачі-практики, тому socialniy rabotnik3самі пари із профільних предметів проходять у форматі тренінгів, повністю відсутнє «начитування» лекцій, а головний акцент робиться на формуванні практичних навичок. Студенти вивчають методики роботи раннього розвитку, основи психології і конфліктології, вчаться попереджати за допомогою профілактичних заходів девіантну форму поведінки і т.д. Обов’язковою для вивчення є англійська мова, базові комп’ютерні програми і міжнародні соціальні стандарти. Після закінчення коледжу випускники можуть виконувати роботу соціального педагога або співробітника соціальної служби, брати участь в волонтерській діяльності, розробляти та реалізовувати соціальні проекти.

Випускники коледжу КІБіТ проходять практику в приватних дитячих садках, соціальних службах, відділах превенції в кримінальної поліції, благодійних організаціях. Великий відсоток старшокурсників практикується в благодійній організації «Карітас Україна», де вони працюють із безпритульними, дітьми переселенців, а також в проектах, спрямованих на протидію насильству та торгівлі людьми. В процесі проходження практики організації оцінюють потенціал майбутніх соціальних працівників, і якщо студент їм підходить, пропонують йому працевлаштування на постійній основі. За необхідності кандидат на заміщення вакантної посади проходить додаткове навчання, мета якого – відповідати вимогам роботодавця.

Додаткові тренінги (особистісного зростання, соціальної адаптації, визначення психологічного типу і т.д.) і навчальні майстер-класи студенти коледжу можуть пройти в рамках освітньої програми «Соціальна робота». Навчальні курси, розроблені з акцентом на практику, допоможуть визначити свої сильні сторони та сформувати вміння взаємодіяти із професійним простором.

Варто пам’ятати, що освіта коледжу – програма мінімум, без якого вас просто не допустять до роботи з людьми, але для подальшої успішної роботи все ж таки потрібна вища освіта. Випускникам нашого коледжу не варто турбуватися – адже фаховий коледж КІБіТ знаходиться в структурі Київського інституту бізнесу та технологій, і після його закінчення новоспечені соціальні працівники завжди зможуть вступити на факультет психології КІБіТ на практикуючого психолога або HR менеджера.

Вміння любити людей є у багатьох, але кваліфіковану допомогу люди зможуть отримати тільки від справжнього професіонала, який володіє спеціальними практичними навичками. Сформувати їх за один день неможливо, тому краще отримати відповідну освіту, в чому вам зможе допомогти навчання в економіко-технологічному коледжі КІБіТ. Пам’ятайте, що робота соціальним працівником – не єдиний варіант застосування отриманих знань, і сферу діяльності завжди можна змінити. Однак професійне вміння розуміти людей і налагоджувати з ними контакт виступить саме тим «стартовим капіталом», разом з яким можна буде побудувати все ваше подальше життя.

Кем смогут работать выпускники специальности «Социальная работа»

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниКим зможуть працювати випускники спеціальності «Соціальна робота»

Общественные катаклизмы, нестабильная экономическая ситуация, разрушение привычного ценностного поля тяжело влияют на человека, провоцируя у него отторжение от общества, вызванное внутренним психологическим настроем или же внешними причинами (потеря жилья, увольнение с работы, вынужденное переселение, смерть родителей и т.д.). Именно в подобных ситуациях актуализируется значение социальной работы как профессиональной деятельности, и главная задача – помочь человеку выйти из кризисного состояния и адаптироваться к реалиям общественной жизни. Мужчины, женщины, взрослые, дети, лица пожилого возраста – всем в какой-то момент может потребоваться помощь, которую нужно оказать своевременно и квалифицированно.

Социальные службы и проекты: чем занимается социальный работник.

Украинское общество не относится к категории стабильно функционирующей системы, а характеризуется достаточно большим количеством отклонений и наличием людей, нуждающихся в помощи. Первая и главная категория – дети, воспитание и развитие которых всегда требует профессиональной коррекции. Однако существует и много других – одинокие пенсионеры, ветераны, инвалиды люди с тяжёлыми формами зависимости или просто люди, попавшие в кризисную ситуацию.

В Украине представитель профессии «социальная работа»  в основном работает в детских дошкольных учебных заведениях (социальный педагог) или в социальных службах (помощь малообеспеченным или неблагополучным семьям, проблемным детям, ветеранам и т.д.) Задача специалиста – чтобы все сопроводительные документы, касающиеся той или иной категории населения, стали доступны человеку, который обратился за помощью в социальные службы. Когда идёт обращение к специалисту, то в первую очередь нужно получить понимание, что положено по закону и насколько можно рассчитывать на получение помощи от государства.

Также социальные работники занимаются консультациями по поводу льгот и социальной поддержки, проводят тренинги или работают в рамках различных проектов (например «Стоп насилию в семье!») в качестве консультантов или создателей социальной рекламы. Также на их плечи ложится реализации различных социальных программ о противодействии деструктивным явлениям в молодежной среде или вообще в государстве.

Отвечая на вопрос: «Где может  работать социальный работник», можно кратко резюмировать следующее –  в различных социальных центрах и организациях, занимающихся в первую очередь психологическими и социальными потребностями населения.

Сочувствие или профессионализм? Какой должна быть личность специалиста по социальной работе.

Работа с людьми – нелёгкий труд, особенно если человек проблемный, и решение его трудностей является тяжёлой задачей, как в психологическом, так и в функциональном плане. Нужно быть не только профессионалом своего дела, а и обладать соответствующими человеческими качествами.

В первую очередь социальному работнику надо любить людей. Если у вас в принципе нет любви к человечеству, то в социальную сферу вообще не стоит идти работать.

Что касается профессиональных качестsocialniy rabotnik1в, то тут зависит от профиля социальной работы, которая может иметь взаимосвязь с юриспруденцией, детской педагогикой, медициной и т.д. Для работы в правовой сфере важно наличие системного мышления, педагогической – навыков самоорганизации и тайм менеджмента, медицинской – наличие эмпатии (активного сопереживания) и активного слушания.

Все вышеперечисленные навыки важны для всех областей социальной работы как профессиональной деятельности,  однако большую роль тут играет специфика работы – с бумагами или с людьми. Если специалист большую часть рабочего времени проводит в общении с людьми, то на первый план выходит эмпатия или способность разделять переживания другого человека.

Однако тут стоит чётко разграничивать эмпатию и сочувствие, ведь часто в социальную сферу идут работать люди, которые имеют собственные проблемы и таким образом реализовываются в других (если я в своё время что-то недополучил, то помогу другим). В подобном случае специалист по социальной работе не может выставить свои психологические границы, и постоянно позволяет другим себя использовать, или наоборот самому проникать в личностное поле другого человека. Бывают случаи, когда сотрудник социальной службы начинает жить проблемами других, что приводит к разрушению семьи и личностного пространства. Человек, который поступает на специальность «Социальная работа», должен понимать, что необязательно избавляться всех проблем прошлого именно во время обучения (это можно сделать и потом), однако стоит осознавать четкость границ и чувствовать, что возможно сделать, а чего нельзя. Очень важно понимать, что фактор сострадания и фактор эмпатии является не одним и тем же, и относиться ко всем ситуациям стоит, прежде всего, с профессиональной точки зрения.

Перспективы развития профессии социального работника.

socialniy rabotnik4В Украине профессия имеет большую популярность, однако, в отличие от многих других стран, не имеет соответствующего развития. Например, в  Израиле на приеме у врача должен присутствовать социальный работник или психолог, особенно когда речь идет о врачах, которые работают с кризисными состояниями человека. Если пациент побывал в зоне экстремальных ситуаций или имеет работу, связанную их тяжелым психологическим состоянием, специалист по социальной работе должен сопровождать пациента даже в кабинете врача.

В комплексном лечении человека каждый занимается своим сегментом деятельности – психолог лечит травму, врач работает исключительно с заболеваемостью, реабилитолог (эрготерапевт) занимается физическими травмами. Социальный работник отслеживает, чтобы клиент получил весь комплект услуг, необходимых для его восстановления и социальной адаптации – лечение, а также финансовую и моральную поддержку со стороны государства или благотворительных организаций.   По сути социальний работник  – лицо, которое связывает между собой все звенья – врача, психолога, физиотерапевта, социальные службы и т.д. Если брать динамику развития специальности и ее образ в будущем, то специфика работы будет подразумевать контроль межотраслевого взаимодействия в процессе оказания помощи человеку.

Украинское общество подходит  к пониманию необходимости формирования рабочих групп, куда должны входить: врач, психолог, физиотерапевт, священник, социальный работник то есть речь идёт о бригаде специалистов и общих тенденций развития, как медицины, так и социальной сферы в контексте  мультидисциплинарных команд.

Прикладная специальность: «Социальная работа» в колледже КИБиТ.

В экономико-технологическом колледже Киевского института бизнеса и технологий работают исключительно преподаватели-socialniy rabotnik3практики, поэтому сами пары по профильным предметам проходят в формате тренингов, полностью отсутствует «начётничество» лекций, а главный акцент делается на формировании практических навыков. Студенты изучают методики работы раннего развития, основы психологии и конфликтологии, учатся предупреждать при помощи профилактических мер девиантную форму поведения и т.д. Обязательным для изучения является английский язык, базовые компьютерные программы и международные социальные стандарты. После окончания колледжа выпускники могут выполнять работу социального педагога или сотрудника социальной службы, принимать участие в волонтёрской деятельности, разрабатывать и реализовывать социальные проекты.

Выпускники колледжа КИБиТ проходят практику в частных детских садиках, социальных службах, отделах превенции в уголовной полиции, благотворительных организациях. Большой процент старшекурсников практикуется в благотворительной организации «Каритас Украина», где они работают с беспризорниками, детьми переселенцев, а также в проектах, направленных на противодействие насилию и торговле людьми.  В процессе прохождения практики организации оценивают потенциал будущих социальных работников, и если студент им подходит, предлагают ему трудоустройство на постоянной основе.  При необходимости кандидат на замещение вакансии проходит дополнительное обучение, цель которого – соответствовать требованиям работодателя.

Дополнительные тренинги (личностного роста, социальной адаптации, определения психологического типа  и т.д.) и обучающие мастер-классы студенты колледжа могут пройти в рамках образовательной программы «Социальная работа». Учебные курсы, разработанные с акцентом на практику, помогут определить свои сильные стороны и сформировать умение взаимодействовать с профессиональным пространством

Стоит помнить, что образование колледжа – программа минимум, без которого вас просто не допустят к работе с людьми, но для дальнейшей успешной работы все же необходимо высшее образование. Выпускникам нашего колледжа не стоит беспокоиться – ведь экономико-технологический колледж находится в структуре Киевского института бизнеса и технологий, и после его окончания новоиспечённые социальные работники всегда могут поступить на  факультет психологии КИБиТ на практикующего психолога или HR менеджера.

Умение любить людей есть у многих, но квалифицированную помощь люди смогут получить только от настоящего профессионала, обладающего специальными практическими навыками. Сформировать их за один день невозможно, поэтому лучше получить соответствующее образование, в чём вам поможет учена в экономико-технологическом колледже КИБиТ. Помните, что работа социальным работником – не единственный вариант применения полученных знаний и сферу деятельности всегда можно сменить. Однако профессиональное умение понимать людей и налаживать с ними контакт  выступит именно тем «стартовым капиталом», вместе с которым можно будет построить всю вашу дальнейшую жизнь.

https://ahoj.stikesalifah.ac.id/pages/slot-depo-5000/http://ahoj.stikesalifah.ac.id/dana-resmi/https://dedikasi.lp4mstikeskhg.org/slot-dana-depo10k/https://mata.pulaumorotaikab.go.id/public/images/file/1711212514temp.htmlhttps://mata.pulaumorotaikab.go.id/public/images/avatar/1710788275avatar.htmlhttps://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://ahoj.stikesalifah.ac.id/demo/https://www.sa-ijas.org/sweet-bonanza/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://seer.anafe.org.br/pages/akun-pro-kamboja/https://sipusli.mojokertokab.go.id/upload/~/akun-pro-kamboja/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/products/mpo/https://siduta.dukcapil.baritoselatankab.go.id/assets/idn/https://perizinan.jambikota.go.id/frontend/web/situs-gacor/https://revistas.uia.ac.cr/pages/products/sigmaslot/https://disbudpar.padanglawasutarakab.go.id/assets/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/pt2/https://dedikasi.lp4mstikeskhg.org/docs/https://dedikasi.lp4mstikeskhg.org/slot-deposit-pulsa-tanpa-potongan/https://setwan.katingankab.go.id/asset/slot-dana/https://perizinan.jambikota.go.id/frontend/web/situs-pulsa/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/Assets/https://revistas.uroosevelt.edu.pe/public/https://apiv2.umkendari.ac.id/https://revista.farol.edu.br/uploads/https://ejournal.aibpmjournals.com/classes/