Подорож із задоволенням та не без навчання. Міжнародне стажування студентів КІБіТ

Київський інститут бізнесу та технологійПодіїПодорож із задоволенням та не без навчання. Міжнародне стажування студентів КІБіТ

1

Що повинен робити студент? Найпопулярніша відповідь на це питання: «Звичайно ж, вчитися!». Але навчальний процес не обмежується сидінням на парах, за книжками чи біля екрану ноутбука. Адже «студент» – це не просто академічний статус, а стан душі, ознака особливого світогляду, коли для тебе немає меж. Це час треба використати по повній для дослідження дійсності, подорожей, знайомств з цікавими людьми та культурною спадщиною людства.

Сучасний глобалізований світ пропонує безодню можливостей і для юних, і для дорослих. Головне – бути цікавим та легким на підйом. Для «важковаговиків» є давній рецепт: «… якщо ти такий ледачий … сиди вдома, не гуляй!».

Сучасні університети добре розуміють перспективи, які відкривають перед молодими людьми закордонні стажування, в тому числі комунікація з іноземними студентами, викладачами та дипломатами. Київський інститут бізнесу та технологій також вважає такий вид академічної діяльності невід’ємною частиною підготовки якісного фахівця.

У 2017 році академічний обмін – щорічне стажування для студентів – проводилося спільно із Білоруським державним технологічним університетом (БДТУ, м. Мінськ).

З 3 по 9 липня КІБіТ приймав майбутніх видавців з БДТУ. Подробиці про їхнє перебування в Києві можна почитати нашому сайті.

З 10 по 16 липня студенти КІБіТ (Київ) і студенти КІБІТ Житомирської філії поїхали до Мінська із візитом у відповідь.

Програма стажування передбачала кілька блоків:

  • академічний: відвідування університету БДТУ, знайомство з викладачами, відвідування Національної бібліотеки Білорусі, звіт про стажування;
  • практичний: знайомство з найбільш успішними підприємствами (Мінський тракторний завод, Будинок друку), а також придбання нових навичок (майстер-клас із палітурного мистецтва);
  • культурно-світоглядний: огляд визначних пам’яток Мінська, відвідування музеїв, концертів, парків і т. д.

Спочатку справа, потім веселощі. Академічний блок стажування.

_FOT1557Словосполучення «академічна частина» – занадто сухе і казенне для того привітного прийому, який надали українським студентам 10 липня декан факультету прінттехнологій і медіакомунікацій Тетяна Олександрівна Долгова, а також викладачі кафедри редакційно-видавничих технологій на чолі з завідувачем Володимиром Івановичем Куликовичем.

За «круглим» і смачним столом студенти обговорили з викладачами особливості вищої освіти в Білорусі та Україні, правила вступу до ВНЗ, взяли участь в бліц-майстер-класі «па беларускай мове», відвідали музей БДТУ та «екстравагантні» експозиції кафедр мисливствознавства і таксидермії.

Академічна програма продовжилася 11 липня відвідуванням Національної бібліотеки Білорусі. Ромбокубоктайдер – правильна назва архітектурної форми кристала бібліотеки – установи, гідної називатися новітнім чудом світу. Хто пам’ятає муки з пошуку літератури до диплому? Коли ви вишукуєте  в запорошених каталогах потрібну книгу, чекаєте замовлення 2 години, щоб дізнатися, що книгу перенесли в інший фонд і треба повторити усі ці тортури? Забудьте!

За електронним каталогом ви миттєво робите замовлення, і

?

через 20 хвилин ваша книжечка приїде зі сховища прямо по стелі через систему «Телеліфт». Ви не хочете чекати ні хвилини? Можна використовувати час із користю і тут же відвідати Музей книги – побачити середньовічні фоліанти, інкунабули (заодно дізнатися, що це таке), каталоги тварин з зображення птахів у натуральну величину та багато іншого.

Задоволений та з літературою ви підете працювати до читального залу, де кожне робоче місце обладнане комп’ютером, а за окрему плату можна отримати цілий ізольований скляний бокс для роботи. Якщо втомитеся від розумових навантажень – чергуйте їх із фізичними – в бібліотеці є тренажерний зал для читачів (Платон був би в захваті), також можна подихати свіжим повітрям і помилуватися видами міста з оглядового майданчика на даху. Найцікавіше – читачем наукової бібліотеки може стати будь-який бажаючий (не обов’язково навіть студент), громадянин будь-якої країни.

Академічний блок програми завершився нашим звітом про стажування та врученням сертифікатів, і пройшов у невимушеній дружній обстановці.

Переймаємо досвід роботи підприємств. Практичний блок.

Практичний аспект стажування мав на увазі знайомство із роботою підприємств. Тому в середу 12 липня ми відвідали Мінський тракторний завод. МТЗ – візитна картка Білорусі, предмет гордості кожного білоруса – величезне підприємство, на якому працює 17 тис. осіб, за масштабами – це ціле місто, за обсягами виробництва – скоро буде подолано 4 млн. рубіж. Чи багато це? А ви уявіть, що кожен 10-тий трактор в світі із Білорусі! Поля Алжиру, Венесуели, Єгипту і ще 60 держав, включаючи Україну, обробляють симпатичні та працьовиті трактори «Belarus». Чим не привід для гордості? А ми бачили, як збирають мотори та одягають кабінки на трактори-інтернаціоналісти, спостерігали зсередини роботу заводу і навіть посиділи на місці водія в готовому продукті.

15

Білоруський Будинок друку – наступний важливий пункт програми вивчення економіки на практиці. Студенти спостерігали повний цикл виробництва друкованої продукції: газет, журналів, книг та упаковок для товарів, а також бачили, як створюються обкладинки для книжок. Знайомство із видавничою справою продовжили в цей же день (14 липня) в лабораторії БДТУ на майстер-класі Ірини Валентинівни Марченко із палітурної майстерності. В ході заняття своїми руками ми виготовляли та декорували блокноти.

Практичний елемент був внесений і в підсумкове засідання, яке було розбавлене несподіваною лотереєю – вперше ми дізнавалися правду про себе, «гадаючи» на листівках, присвячених різним святам. Заключна частина показала, як пишається БДТУ своїми випускниками, оскільки дані листівки та календарі – дипломні проекти студентів. Приємно було відчути свою причетність до цього досвіду.

А навколо таке все цікаве … Культурно-світоглядний блок.

41Знайомство із культурною спадщиною Білорусі почалося ще в перший день. Після візиту до університету студенти БДТУ провели для нас оглядову пішохідну екскурсію по центру Мінська – ми побачили Ворота Мінську, Плошчу Незалежнасці, Червоний Костел, Михайлівський сквер та інше.

Найбільш стійкі повернулися на маршрут через кілька годин, щоб пройтися до Верхнього Міста через загадковий та умиротворений парк Янки Купали.

Культурний блок стажування був надзвичайно насиченим. Нам вдалося помилуватися скарбами Національного художнього музею. Найбільші скептики, хто не визнавав за музеями можливості бути захоплюючими, покидали його приголомшені полотнами Айвазовського та абсолютно особливою атмосферою відкритості до відвідувачів. Десятки художників від шести до шістдесяти років, які малюють копії картин або елементи візерунків на кімоно, змусили по-новому поглянути на експонати та полотна. Із задоволенням ми також переглянули документальний фільм, присвячений Марку Шагалу на виставці його робіт. А ще дізналися, що арт-об’єктом може бути ціла вулиця, якщо це вулиця Кастричніцкая – колись заводський район, а нині місце щорічного фестивалю графіті. Поверталися сюди двічі, тому, що з першого разу не все розглянули і сфотографували.

Практично кожен день ми відвідували новий парк у Мінську, а іноді два і навіть три. За цей тиждень каталися на колесі огляду в Центральному парку ім. Горького, плавали на катамаранах по Комсомольському озеру, каталися на велосипедах вздовж р. Свіслочь (і це все тільки за 11 липня після відвідин Бібліотеки). Насолоджувалися безтурботністю в Музеї народної архітектури і побуту «Строчиці» (12 липня), об’їхали на велосипедах Садибно-парковий комплекс XVIII-XIX ст. «Лошиця» (14 липня). В суботу 15 липня поставили рекорд – ранок зустріли в Центральному Ботанічному саду НАН Білорусі, обідню пору провели в парку Челюскінців, відпочили трохи в парку Янки Купали перед концертом «Вечори класичної музики у Ратуші». Яким же було наше здивування, коли виявилося, що концертів у Верхньому місті не один, а безліч – після трьох парків ми потрапили ще й на три концерти: класика, кавери і караоке.

Ми дуже вдячні керівництву БДТУ, кафедрі редакційно-видавничих технологій, викладачам та студентам за те, що були нашими гідами і наставниками в цій подорожі, так гуманно чергували для нас навчальну частину з розважальною, і що допомогли відкрити «свій Мінськ» та закохатися в нього .

Студенти та викладачі КІБіТ.

Путешествие с удовольствием и не без учебы. Международная стажировка студентов КИБиТ

Київський інститут бізнесу та технологійПодіїПодорож із задоволенням та не без навчання. Міжнародне стажування студентів КІБіТ

1

Что должен делать студент? Самый популярный ответ на этот вопрос: «Конечно же, учиться!». Но учебный процесс не ограничивается сидением на парах, за книжками или возле экрана ноутбука. Ведь «студент» – это не просто академический статус, а состояние души, знак особого мировоззрения, когда для тебя нет границ. Это время надо использовать по полной для исследования действительности, путешествий, знакомств с интересными людьми и культурным наследием человечества.

Современный глобализированный мир предлагает бездну возможностей и для юных и для взрослых. Главное –  быть любопытным и легким на подъем. Для «тяжеловесов» есть давний рецепт: «…если ты такой ленивый …сиди дома, не гуляй!».

Современные университеты хорошо понимают перспективы, которые открывают перед молодыми людьми зарубежные стажировки, в том числе коммуникация с иностранными студентами, преподавателями и дипломатами. Киевский институт бизнеса и технологий также считает такой вид академической деятельности неотъемлемой частью подготовки качественного специалиста.

В 2017 году академический обмен – летняя стажировка для студентов – проводилась совместно с Белорусским государственным технологическим университетом (БГТУ, г. Минск).

С 3 по 9 июля КИБиТ принимал будущих издателей из БГТУ. Подробности об их пребывании в Киеве можно почитать нашем сайте.

С 10 по 16 июля студенты КИБиТ (Киев) и студенты КИБиТ  Житомирского филиала поехали в Минск с ответным визитом.

Программа стажировки предполагала несколько блоков:

  • академический: посещение университета БГТУ, знакомство с преподавателями, посещение Национальной библиотеки Беларуси, отчет о стажировке;
  • практический: знакомство с наиболее успешными предприятиями (Минский тракторный завод, Дом печати), а также приобретение новых навыков (мастер-класс по переплетному искусству);
  • культурно-мировоззренческий: осмотр достопримечательностей Минска, посещение музеев, концертов, парков и т. д.

Сначала дело, потом веселье. Академический блок стажировки.

????????????????????????????????????

Словосочетание «академическая часть» –  слишком сухое и казённое для того радушного приема, какой оказали украинским студентам 10 июля декан факультета принттехнологий и медиакоммуникаций Татьяна Александровна Долгова, а также преподаватели кафедры редакционно-издательских технологий во главе с заведующим Владимиром Ивановичем Куликовичем.

За «круглым» и вкусным столом студенты обговорили с преподавателями особенности высшего образования в Беларуси и Украине, правила поступления в ВУЗы, поучаствовали в блиц-мастер-классе «па беларускай мове», посетили музей БГТУ и «экстравагантные» экспозиции кафедр охотоведения и таксидермии.

Академическая программа продолжилась 11 июля посещением Национальной библиотеки Беларуси. Ромбокубоктайдер – правильное название архитектурной формы кристалла библиотеки – учреждения, достойного называться новейшим чудом света. Кто помнит мучения по поиску литературы к диплому? Когда вы выискиваете в пыльных каталогах нужную книгу, ждете заказ 2 часа, чтобы узнать, что книгу перенесли в другой фонд и надо повторить всю эту пытку? Забудьте!

По электронному каталогу вы мгновенно делаете заказ, и через

?

20 минут ваша книжечка приедет из хранилища прямо по потолку через систему «Телелифт». Не хотите ждать ни минутки? Можно использовать время с пользой и здесь же посетить Музей книги – увидеть средневековые фолианты, инкунабулы (заодно узнать, что это такое) каталоги животных с изображение птиц в натуральную величину и многое другое.

Довольный и с литературой вы пойдете работать в читальный зал, где каждое рабочее место оборудовано компьютером, а за отдельную плату для работы можно получить целый изолированный стеклянный бокс. Если устанете от умственных нагрузок – чередуйте их с физическими – в библиотеке есть тренажерный зал для читателей (Платон был бы в восторге), а можно подышать свежим воздухом и полюбоваться видами города со смотровой площадки на крыше. Самое интересное – читателем научной библиотеки может стать любой желающий (не обязательно даже студент) гражданин любой страны.

Академический блок программы завершился нашим отчетом о стажировке и вручением сертификатов, и прошел в непринужденной дружественной обстановке.

Перенимаем опыт работы предприятий. Практический блок.

Практический аспект стажировки предполагал знакомство с работой предприятий. Поэтому в среду 12 июля мы посетили Минский тракторный завод. МТЗ – визитная карточка Беларуси, предмет гордости каждого белоруса – огромное предприятие, на котором работает 17 тыс. человек, по масштабам – это целый город, по объемам производства – скоро будет преодолен 4 млн. рубеж. Много ли это? А вы представьте, что каждый 10-тый трактор в мире из Беларуси! Поля Алжира, Венесуэлы, Египта и еще 60 государств, включая Украину, обрабатывают симпатичные и трудолюбивые тракторы «Belarus». Чем не повод для гордости? А мы видели, как собирают моторы и одевают кабинки на тракторы-интернационалисты,  наблюдали изнутри работу завода и даже посидели на месте водителя в готовом продукте.

15

Белорусский Дом печати – следующий важный пункт программы изучения экономики на практике. Студенты наблюдали полный цикл производства печатной продукции: газет, журналов, книг и упаковок для товаров, а также видели, как создаются обложки для книг. Знакомство с издательским делом продолжили в этот же день (14 июля) в лаборатории БГТУ на мастер-классе по переплетному мастерству Ирины Валентиновны Марченко. В ходе занятия своими руками мы изготовили и декорировали блокноты.

Практический элемент был внесён и в итоговое заседание, которое было разбавлено неожиданной лотереей – впервые мы узнавали правду о себе, «гадая» на открытках, посвященных разным праздникам. Заключительная часть показала, как гордится БГТУ своими выпускниками, поскольку данные открытки и календари – дипломные проекты студентов. Приятно было почувствовать свою причастность к этому опыту.

А вокруг такое все интересное…Культурно-мировоззренческий блок.

41Знакомство с культурным наследием Белоруси началось ещё в первый день. После визита в университет студенты БГТУ провели для нас обзорную пешеходную экскурсию по центру Минска – мы увидели Ворота Минска, Плошчу Незалежнасці, Красный Костел, Михайловский сквер и прочее.

Наиболее стойкие вернулись на маршрут через несколько часов, чтобы пройтись до Верхнего Города через загадочный и умиротворенный парк Янки Купалы.

Культурный блок стажировки был чрезвычайно насыщенным. Нам удалось полюбоваться сокровищами Национального художественного музея. Самые большие скептики, кто не признавал за музеями возможности быть захватывающими, покидали его ошеломленные полотнами Айвазовского и совершенно особой атмосферой открытости к посетителям. Десятки художников от шести до шестидесяти лет, рисующих копии картин или элементы узоров на кимоно, заставили по-новому взглянуть на экспонаты и полотна. С удовольствием мы также посмотрели документальный фильм, посвященный Марку Шагалу на выставке его работ. А еще узнали, что арт-объектом может быть целая улица, если это улица Кастрычницкая – когда-то заводской район, а нынче место ежегодного фестиваля граффити. Возвращались сюда дважды, потому, что с первого раза не все рассмотрели и сфотографировали.

Практически каждый день мы посещали новый парк в Минске, а иногда два и даже три. За эту неделю катались на колесе обозрения в Центральном парке им. Горького, плавали на катамаранах по Комсомольскому озеру, катались на велосипедах вдоль р. Свислочь (и это все только за 11 июля после посещения Библиотеки). Наслаждались безмятежностью в Музее народной архитектуры и быта «Строчицы» (12 июля), объехали на велосипедах Усадебно-парковый комплекс XVIIIXIX вв. «Лошица» (14 июля). В суботу 15 июля поставили рекорд – утро встретили в Центральном Ботаническом саду НАН Беларуси, обеденное время провели в парке Челюскинцев, отдохнули немного в парке Янки Купалы перед концертом «Вечера классической музыки у Ратуши». Каково же было наше удивления, когда оказалось, что концертов в Верхнем городе не один, а великое множество – после трех парков мы попали еще и на три концерта: классика, каверы и караоке.

Мы очень благодарны руководству БГТУ, кафедре редакционно-издательских технологий, преподавателям и студентам за то, что были нашими гидами и наставниками в этом путешествии, так гуманно чередовали для нас учебную часть с развлекательной, и что помогли открыть «свой Минск» и влюбиться в него.

Студенты и преподаватели КИБиТ.

https://ahoj.stikesalifah.ac.id/pages/slot-depo-5000/http://ahoj.stikesalifah.ac.id/dana-resmi/https://dedikasi.lp4mstikeskhg.org/slot-dana-depo10k/https://mata.pulaumorotaikab.go.id/public/images/file/1711212514temp.htmlhttps://mata.pulaumorotaikab.go.id/public/images/avatar/1710788275avatar.htmlhttps://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://ahoj.stikesalifah.ac.id/demo/https://www.sa-ijas.org/sweet-bonanza/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://seer.anafe.org.br/pages/akun-pro-kamboja/https://sipusli.mojokertokab.go.id/upload/~/akun-pro-kamboja/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/products/mpo/https://siduta.dukcapil.baritoselatankab.go.id/assets/idn/https://perizinan.jambikota.go.id/frontend/web/situs-gacor/https://revistas.uia.ac.cr/pages/products/sigmaslot/https://disbudpar.padanglawasutarakab.go.id/assets/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/pt2/https://dedikasi.lp4mstikeskhg.org/docs/https://dedikasi.lp4mstikeskhg.org/slot-deposit-pulsa-tanpa-potongan/https://setwan.katingankab.go.id/asset/slot-dana/https://perizinan.jambikota.go.id/frontend/web/situs-pulsa/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/Assets/https://revistas.uroosevelt.edu.pe/public/https://apiv2.umkendari.ac.id/https://revista.farol.edu.br/uploads/https://ejournal.aibpmjournals.com/classes/