Теперішній студент навряд чи пам'ятає життя «докомп'ютерної ери». Інформаційні технології і засоби комунікації змінили наш побут і спілкування. Хто не зміг оволодіти ними власними силами – втрачають шанси бути в мейнстримі. Як завдяки цим технологіям трансформувалася система навчання у вищій школі, можна зрозуміти, згадавши минулі 15 років.

img_5050-2

Звичайно, Київський  інститут бізнесу та технологій, як і останні 15 років, пишається своїми бібліотеками: колекція класичних, нових і новітніх підручників, довідників, енциклопедій, рекомендованої літератури до кожного курсу, методичних матеріалів, періодики та невеликий, але з любов'ю підібраний фонд художньої літератури – це «активи» нашого вишу. Будь-який студент або співробітник має до цього багатства прямий і швидкий доступ. Навіть невелика вітрина з найсвіжішими надходженнями до бібліотечного фонду знаходиться прямо в коридорі Інституту не тільки в Києві, але й у Вінниці, Умані, Житомирі та Луганську.

img_5069

Бібліотека була і є інформаційним центром, вона зазнала трансформацій, перетворившись з книгосховища на обладнаний комп'ютерами, сканерами та принтерами сучасний інструмент пошуку інформації. У Києві, наприклад, в бібліотеку з зони загального інститутського життя – просторого і світлого коридору – забігають  запитати чи «не бачили… а коли буде… а де зустрічаються...». Акваріум в контражурі між вікнами – це не просто елемент інтер'єру, а частина навчально-виховного процесу: дуже складно, звернувши на нього увагу, не прослідкувати очима за плавним життям в іншій стихії. З режиму «турбо» відразу перемикаєшся в режим «повільно».

Самі ж підходи і засоби навчання трансформувалися відповідно до рівня юзерів комп’ютера та Інтернету: всі навчальні і методичні матеріали давно існують в електронному вигляді. Викладачі як в процесі навчання, так і в процесі оцінки знань використовують різні інтерактивні цифрові технології. Лекційні аудиторії обладнано мультимедійними проекторами, колонками, тому заняття мають формат вже не класичний, а сучасний інтерактивний.

Хоча більшість студентів КІБіТ мають власні ПК, комп'ютерні класи – це необхідна і достатня умова, щоб будь-який студент відчував себе «на зв'язку». У кожному підрозділі є один або й декілька сучасних комп'ютерних класів з вільним доступом до Мережі. Кожен студент, де б він не навчався, може в будь-який час скористатися комп'ютером загального доступу з постійним Інтернет-з'єднанням, що розташовані в коридорах навчальних корпусів.